Одни пьют водку, другие — чай,
мы пьем вино и верим в Рай. (Ніаз Діасамідзе, 33A)

 

Сакартвело може бути різною, адже кожному Грузія відкривається по-своєму

Хтось знаходить втіху в численних монастирях та церквах, для когось ідилія в неймовірних пейзажах долин і гірських вершин, хтось упивається незліченними сортами вин.

Незмінне лише одне – ВОГОНЬ! В душі, в серці, в житті, в печі, в гостинності.

Критичне мислення відключається в Грузії години через три після прильоту, після першого відвідування духана, харчевні, ресторанчика.

І без того розлита в повітрі благість отримує солідне підкріплення у вигляді хінкалі, хачапурі, салату з горіховим соусом і Сапераві, і з цього моменту та до самого відльоту, перебування в Грузії є абсолютним щастям без домішків.

Наша Сакартвело – це ПУРІ, народжений з пилу і жару, в самому серці Рівного. Як і хліб, запечений до хрусткої скоринки, наш ПУРІ облизаний вогнем, з солодким димним ароматом, і виплеканий з чистим, нерозбавленим та пристрасним коханням до вина, гастрономії, Грузії та щирої грузинської гостинності.

ПУРІ – кохання довжиною в життя

Можливо тому, що чача і вино розкрили тут свої аромати для тих, хто знає, що таке «in vino veritas» не з чуток, а випитий на терасі бокал витриманого в квеврі Сапераві діє як найкраща спа-процедура, примирюючи себе з собою, умиротворяючи щоденну суєту.

Можливо тому, що усюдисущі аромати сирів, як наркотик, прив’язують відразу і назавжди.

Чи, тому що, шашлик посмажений на виноградній лозі – це страва богів, а аромат врізається в долю… а відро Чакапулі на Пасху – запросто.

А мацоні з інжиром та м’ятою і хрусткий свіжоспечений шоті під яєшню з ткемалі – це найкращий сніданок на землі, але ти не об’їдаєшся, бо знаєш, що на кухні вже киплять хінкальчик. 

Можливо тому, що лише звук «Тбілісі» тут манить в свої обійми, звучить у вухах і приковує до себе.

Аауууііі! І тут лунає МУЗИКА!

Музика, те що чи не найпершим виникає в думках при слові Грузія… Сакартвело!

У цій музиці є все, вона самодостатня, вміє творити чудеса і чари, переводячи тебе на новий рівень. Це дружба, війни і примирення, весілля, розлука і кохання.

Можливо тому, що ДОБРО, це те що випромінюють тут люди, закохані в ці гори, ці рельєфи, традиції, в це вино, їжу і музику.

Для нас Пурі – це символ відродження, як фенікс, як і вся історія Грузії – помирати і відроджуватися.

Пурі – Сакартвело – наше нестримне кохання і друге дихання!

X